En İyi Yabancı Polisiye Diziler

Polisiye dizi severler için seçenek her geçen gün artıyor. Seçeneklerin her biri aradığınız kalitede olmayabiliyor. Biz sizin için en iyi yabancı polisiye diziler arayışınızda yardımcı olmak adına güzel bir liste hazırladık. Bol aksiyonlu, macera dolu ve başarılı yapımlar arıyorsanız listeye göz atmalısınız.

The Blacklist

Raymond Reddington, neredeyse tüm dünyada FBI ve polis tarafından aranan bir suçludur. Uzun yıllar yakalanmamasının en önemli sebebi ise oldukça zeki bir adam olmasıdır. Bir plan yapar ve kendi isteği ile FBI binasına girer. Teslim olmak için geldiğini söyler ama kimse ardındaki gerçek sebebi kolay bir şekilde çözemeyecektir. Raymond, FBI eline geçtikten sonra bir kasaya kapatılır. Serbest kalmasına karşılık tüm suç örgütlerinin listesini vereceğini söyler. Bu noktadan sonra FBI onun için çalışıyor olacaktır.

Criminal Minds

En iyi yabancı polisiye diziler arasında akıllara ilk gelen dizilerden Criminal Minds, 15 sezon yayınlanmıştır. Polisiye, gerilim, gizem ve aksiyon kategorilerinde yer alan dizide suçluların düşünce tarzları çözülmek üzere hareket edilir. Suçluları yakalamak için onlar üzerinde derin bir analiz yapılır. Bu yöntem ile gizem dolu olaylarda aydınlatılır.

Luther

2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizi hala yayınlanmaya devam etmektedir. En iyi polisiye dizilerden biri olan Luther dizisinin ana karakteri olan John Luther üstün yeteneklere sahiptir. Sıra dışı bir adam aynı zamanda kurallardan hoşlanmayan bir dedektiftir. Suç dosyalarının çözümünde farklı yollara gider, bazen şiddete bile başvurabilir.

Your Honor

En iyi yabancı polisiye diziler arasında en yeni yapımlardan biri olan Your Honnor, 2020 yılında izleyiciler ile buluştu. Bryan Cranston dizide bir hakimdir. Oğlunun bir suça karışması onun için hayattaki büyük sınavı olacaktır. Hem kendi çocuğunun hayatını kurtarmak için çabalayacak hem de mesleğine ihanet etmemek için uğraşacaktır.

Manhunt

Ted Kaczynski ismindeki terörist, insanlara posta yolu ile bombalı saldırı düzenlemektedir. Onu yakalamak için FBI devreye girer. Fitz, Ted’i yakalamakla görevli olan ekibin içindeki suçlu profil uzmanıdır. Onun ekibe katılmasıyla suçlunun yakalanma sürecinde önemli gelişmeler olacaktır.

The Undoing

Grace Fraser, başarılı, sakin ve sıradan bir hayat yaşayan terapisttir. New York’da özel bir eğitim kurumunda çalışmaktadır. Sıradan ve sakin hayatı bir ceset ile beraber alt üst olacaktır. Sakin hayatından aksiyon dolu bir hayata hızlı geçiş yapacaktır. Eşinin de ortadan kaybolmasıyla çocuğu ile beraber yeni bir hayat kurması gerekecektir.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.