Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

Pek çoğumuz erkekleri çok iyi tanıdığımızı düşünürüz. Erkeklerin bazı davranışları çok bariz ve tahmin edilebilir olsa da yanlış bildiğimiz pek çok gerçek bulunuyor. Tabii ki tüm erkekler için geçerli olmasa da büyük bir çoğunluk için geçerli olan bu bilgileri duyduğunuzda hepiniz çok şaşıracaksınız. O zaman lafı fazla uzatmadan erkekler hakkında bilmeniz gereken önemli bilgileri vermeye başlayalım.

Erkekler Evliliğe Önem Veriyor

Toplumda, erkeklerin evlilikten korktuğu ve ciddi düşünen kızlardan uzaklaşğı kanısı hakimdir. Fakat yapılan araştırmalara göre, erkeklerin çoğu evlenmek için uygun görmediği kişilerle zaman geçirmiyorlar. Erkeklerin %80’inden fazlası, ciddi bir ilişki için uygun gördüğü kadınlarla ilişkilerine devam ederken, evlenmek istemeyeceği kişilerle iletişim kurmak istemiyor.

Çoğu Erkek İlişkisine Sadık Kalıyor

Erkekler hakkında geçmişten beri söylenen bir gerçek olan aldatmaya meyilli olma durumu aslında gerçeği yansıtmıyor. Yine yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %70’i ilişkilerinde sevdiklerine asla ihanet etmeyeceklerini beyan ediyor. Aldatma olayları göz önüne alınarak yayımlanan bir raporda ise erkeklerin yalnızca %13’ünün sevdiklerine daha önce ihanet ettiği gözlemlenmiş. Yani anlayacağınız, erkekler aslında sandığınız gibi gözü dışarda değiller. Fakat yine de bir hayat arkadaşı seçerken, %70’lik kesimde olduğundan emin olmakta fayda var.

Erkekler Geçmişinize Takılı Kalmıyor

Çoğu kadın, eski sevgilileriyle hayatına aldıkları yeni kişilerin arasında tartışma ve kavga çıktığından bahsediyor. Fakat bu, erkekler hakkında yanlış bilinen bir diğer gerçek olarak önümüze çıkıyor. Erkeklerin yarısı, kız arkadaşlarının eski sevgilileriyle bir problemleri olmadığını ve hatta kız arkadaşlarının onlarla arkadaş kalabileceğini söylüyor. Elbette ki bu durum, ilişkilerine ve partnerlerine olan güvenden kaynaklanıyor. Yani erkek arkadaşınızla aranızdaki güven bağları güçlüyse, kıskançlık krizleri ile karşılaşma oranınız oldukça düşüyor.

Kadınlar da Hesap Ödemeli

Erkekler hakkında bildiğimiz bir diğer gerçek de hesap ödemek istedikleri ve bunu gurur meselesi olarak gördükleridir. Aslında bu bilgi kısmen gerçek olsa da sadece ilişkinin ilk zamanları için geçerli. İlişki ilerledikçe ve büyüdükçe erkekler hesabın ortak olarak ödenmesi gerektiğini düşünüyor. Erkekler, bu durumun cinsiyet eşitliğinin bir gereği olduğunu ve hesapların sırayla veya ortaklaşa ödenmesi gerektiğini savunuyor.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.