İddialı, Havalı, Cool: Oversize Modası!

Son zamanlarda moda dünyasını etkisi altına alan oversize trendi, sağladığı konfor ve rahatlık bakımından çok ama çok sevildi. Özellikle kış aylarında ön plana çıkan büyük beden giyinme olarak da ifade edebileceğimiz bu trend, doğru uygulandığı takdirde cool ve şık bir görüntünün de sihirli anahtarı haline geldi.

Oversize Modasını Doğru Bir Şekilde Uygulamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle moda dünyasına hâkim olan her trendde olduğu gibi oversize giyinme trendinde de ilk kural denge olmalı. Eğer üst bedeninize tercih ettiğiniz parça oversize bir parça ise alt bedeninize daha dar ve fit parçalar tercih ederek dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksi takdirde hem olduğunuzdan daha kilolu hem de fazla salaş bir görüntüye düşebilirsiniz, aman dikkat!

Oversize modasını kombinlerinize uygularken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise aslında küçük bir ipucu, aynı renkleri veya aynı tonları tercih etmek. Monoblok yani tek renk giyinmek olarak isimlendirebileceğimiz bu küçük ipucu sayesinde hem daha uzun ve ince bir görüntüye sahip olabilir, hem de oversize parçalar ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu ipucu sadece oversize parçaları kombinlerken değil, diğer tüm kombinlerinizde sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterecektir, bilginiz olsun.

Oversize Modasını En İyi Şekilde Uygulayabileceğiniz Anahtar Parçalar Nelerdir?

2021 kış ve bahar sezonunda da ben buradayım diyen oversize trendine ayak uydurmak için şu anahtar parçalardan mutlaka edinmelisiniz; oversize paltolar, oduncu gömlekler ve bedeninizden bir ya da iki beden büyük olan sweatshirtler. Bu parçalar aynı zamanda sezonun olmazsa olmaz hit parçaları arasında yer alıyor, bizden söylemesi.

Oversize Trendine Sadece Kıyafet Olarak Değil Aksesuar Olarak da Ayak Uydurabileceğinizi Söylesek, Ne Dersiniz?

Son zamanlarda büyük çerçeveli güneş gözlükleri, büyük şapkalar, iri kolyeler, oversize çantalar ve geniş kemerler de tüm dikkati tek ve büyük bir parçaya çekmek için biçilmiş kaftan! Özellikle basic parçalar ile oluşturduğunuz bir kombini hareketlendirmek için oversize aksesuarların gücünden faydalanabilirsiniz.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.