Online Gezilebilecek Müzeler

Yeni ufuklar açan güzel sanat eserlerini ve önemli tarihi eserleri görme deneyimi edinmek, çoğumuzun hayallerini süsleyebilir. Hepsini keşfetmek için dünyayı dolaşmak isteyebilirsiniz. Ancak internet ve teknolojik gelişmeler, dünyanın en popüler müzelerinden bazılarını kendi evinizin konforunda ziyaret etmenizi mümkün kılıyor. İşte, online gezilebilecek müzeler!

Sakıp Sabancı Müzesi

Çevrimiçi sergilerle isminden söz ettiren Sakıp Sabancı Müzesi, harika bir deneyim sunuyor. Belirli aralıklarla düzenlenen sergileri online olarak görüntüleyebilir, müzedeki önemli eserleri inceleyebilirsiniz. Sakıp Sabancı Müzesi’nde resim koleksiyonları, mobilya ve dekoratif eserler, Abidin Dino arşivi ve çok daha fazlası var!

British Müzesi

British Müzesi, 8 milyondan fazla objeyle en büyüleyici koleksiyonlardan biridir. Müze, tüm koleksiyonları doğrudan evden görebilmeniz için sanal bir deneyim sunuyor. Müze ayrıca Google Street View teknolojisini kullanarak sanal tur deneyimini bir üst noktaya taşıyor.

Metropolitan Sanat Müzesi

MET pek çok insanın keşfetmekten zevk aldığı koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Metropolitan Museum of Art, evden çıkmadan müzedeki parçaları keşfetmenize izin veriyor. Müzeye 360 ​​derece göz atabilir ve tarihi eserler hakkında ek bilgi almak için parçaların etrafına tıklayabilirsiniz.

Washington Ulusal Sanat Galerisi

1937’de kurulan Washington Ulusal Sanat Galerisi ücretsizdir ve halka açıktır. Washington DC’de olmayanlar için ayrıca galerisine ve sergilerine sanal turlar sunuyor. Mevcut sergilerini görüntüleyebilir, dünyanın en önemli eserlerini inceleyebilirsiniz.

Smithsonian Enstitüsü Ulusal Doğa Tarihi Müzesi

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Ulusal Doğa Tarihi Müzesi tüm alanı online sanal tur ile görüntüleme imkanı sağlıyor. Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nin online keşif olanağı ile dinozorlar başta olmak üzere çok çeşitli canlılar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu çevrimiçi müze etkinliği özellikle çocuklarınızın hoşuna gidebilir!Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.