Retro Dokunuşun İzlerini Taşıyan 2021 Takı Trendleri

Takı trendleri 2021 yılında daha parlak ve cesur olması ile dikkat çekiyor. 80’lerin cesur ve parlak etkileri yavaş yavaş modanın her alanına yansımaya başlıyor. 2021 yılı da bu yansımanın bir başlangıcı olarak adlandırılıyor. Tasarımcılar önümüzdeki yıllarda bu Retro dokunuşlarının devam edeceğini ve zamanla artarak takılarda yer edineceğini söylüyor.

Gümüş Zincirler

2021 trendleri arasında gümüş zincirler ön plana çıkıyor. Basit bir bluz ya da gömlek ile kullanıldığında hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Altın Zincirler

Gümüş zincirler gibi altın zincirler de takılar arasında yerini aldı. Özellikle iri modelleri ilk tercih edilen aksesuarlar arasında bulunuyor. Altından hoşlanmayanların bile hoşlanacağı zarif ve şık modeller 2021 yılında takı severler ile buluşuyor.

Lastik Tokalar

80’lerin dokunuşunun en net hissedildiği takılar arasında klasik lastik tokalar bulunuyor. Pek çok ünlü marka kendilerine ait tokaları yılın ilk aylarında kullanıcıları ile buluşturdu. Tokalar yalnızca saçların toplanmasında değil bileklik olarak da kullanılıyor. Yeni bir aksesuar olarak olmazsa olma aksesuar parçaları arasında hızla yerini alıyor.

Renkli Boncuklar

Takı trendleri arasında tropikal ve renkli havasıyla renkli boncuklu aksesuarlar bulunuyor. Bu yıl özellikle bahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen ürünler arasında olacağı söyleniyor. Ünlü markaların kreasyonlarında bunun örneklerini görebilirsiniz.

İnciler

İnci aksesuarları aslında geçmişten bugüne sürekliliğini koruyor. Güzellikleri, şık ve hoş duruşları ile kadınların tekrar vazgeçilmezi olmak için geliyor. 80’lerin moda ikonlarında gördüğümüz inci aksesuarlar, 2021 yılında küpelerde ve kolyelerde öne çıkıyor. Klasik bir akşam yemeğini inci takılar ile tamamlamak için tam zamanındasınız. Annenizin bir kutuda sakladığı inci takıları da bu dönemde tekrar çıkarabilirsiniz.

Trendlerin Takılara Yansıması

2021 yılında karakteristik ve belirgin küpe modelleri ön plana çıkıyor. Tek bir küpe kullanılmasından ziyade farklı büyüklüklere sahip küpelerin aynı anda kullanıldığını moda dergilerinden görebilirsiniz. Özellikle bu dönem tercih edilen küpelerde gösteriş ve büyük parçalar olduğunu görüyoruz.

2021 takı trendleri, tek başına kolye kullanma alışkanlığını da rafa kaldırıyor. Üst üste takılan zarif, farklı kolyelerin kullanımı bu dönem ön plana çıkıyor. Kolye tarzından uzak olanlar için ise bu durumda yardıma altın ve gümüş zincirler koşuyor. Bu çoklu kullanım bilek aksesuarlarında da öne çıkıyor.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.