Tatil Dönüşünde Saç Bakımı

Yaz tatillerinde saçlar deniz ve güneş ikilisinden fazla etkilenir ve çok fazla yıpranır. Bu yüzden tatil dönüşünde saç bakımı çok önemlidir. Birçok kişi tatili bittiğinde bu durumu zaten fazlasıyla yaşamıştır. Tatilin saçlarınızda yarattığı etki sizleri de mutsuz ediyorsa yapacağınız birkaç bakım önerisi ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Tatil sonrasında saçların en çok ihtiyacı olan şey yoğun bir nemlendirmedir. Çünkü tuzlu deniz ve güneş ışınlarının fazla temas etmesi sebebiyle saçlar nemini kaybeder. Bu yüzden mutlaka kaybettiği neminin geri kazandırılması gerekir.

Tatil Dönüşünde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil dönüşünde saçlarınızın bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız öncelik bir süre saçlarınıza yoğun nemlendiriciler ve bakım yağları uygulamanız gerekir. İsterseniz saç bakımı için profesyonel destek de alabilirsiniz ancak evde yapacağınız bazı uygulamalar sayesinde aynı zamanda saçlarınızı kolaylıkla toparlayabilirsiniz. Bir süre saçlarınızda parabensiz ve sülfatsız, organik şampuan kullanmanız iyi olacaktır. Ayrıca ek olarak argan yağı kullanmanız toparlanmasını sağlayacaktır.

Saçlarınız tatilde zaten yıpranmışken, bu süreçte çok fazla şekillendirici ürünler kullanmaktan hatta saçlarınızı kurutmaktan kaçının. Saçınız böylece kendi doğal nemini gözeneklere hapsedecek ve çok daha hızlı toparlanacaktır. Belki biraz daha hızlı toparlanması için kuaförde az da olsa bir kesim yaptırabilirsiniz.

Tatil Sonrası Saç Bakım Maskesi

Sizlere tatil sonrası saç bakım maskesi ile bir de ekstra hızlı toparlanması için tarif vermek istiyoruz. Tamamen organik olan bu tarif sayesinde saçlarınız neme doyacak ve tatilin verdiği zararlı etkilerden kısa sürede kurtulabilecektir. Tatilden sonra saçlarınıza uygulayabileceğiniz etkili ve faydalı saç maskesi için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir;

  • Hindistan cevizi yağı (2 yemek kaşığı)
  • Avokado yağı (2 yemek kaşığı)
  • Aloe Vera (1 kalın dal)

Oldukça az ve ulaşılabilir malzemelerden yapılan bu maske için ayrıca bir karıştırma kabına ihtiyacınız olacaktır. Cam bir kâse olması daha iyi olur çünkü ilk etapta avokado yağı ve Hindistan cevizi yağını, benmari usulü eritmeniz gerekecektir. Daha sonra üzerinde aloe vera dalının kesilip, içinin eklenmesi ve 10 dakika kadar ısınıp birbirleri ile bütünleşmesinin beklenmesi gerekir. Hazırlanan karışım soğuduktan sonra saça uygulanmalı ve 2 saat kadar beklenmelidir. Sonrasında da ılık ve mümkün olduğunca organik bir şampuan ile yıkanması gerekir. Saçlarınızdaki yıpranmışlığın boyutuna göre haftada bir kez veya iki kez yapabilirsiniz. Tatil dönüşünde saç bakımı için genel olarak yapmanız gerekenler bu kadar basittir.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.