Yaz Aylarında Cilt Bakımı Önerileri

Mart ayının son günlerini yaşadığımız bu dönemde artık yaz mevsimine adımlarımızı atıyoruz. Güneşin sıcaklığı altında kavrulacağımız sımsıcak bir dönem bizleri bekliyor. İşte bu dönemde dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden biri: cilt bakımı. Yaz aylarında cilt bakımı çok daha dikkat edilmesi gereken hususları barındırıyor. Bunun sebebi ise güneş ışınlarının cildimizi kurutması ve sahip olduğu nem dengesini bozması. Aynı zamanda hassas ciltlerde de koyu lekeler bırakması, bizi cildimizi korumaya davet ediyor.

Cildimizi Yaz Mevsiminde Nasıl Koruyacağız?

Nasıl bir cilt bakımı rutini uygulamalıyız? Aslında bu soruların cevapları oldukça basit. Belki 10 belki 15 dakikalık bir bakım ile cildimizi çok daha sağlıklı ve dinç bir görünüme kavuşturabiliriz. Şimdi maddeleyeceğimiz yaz aylarında cilt bakımı önerileri ile sizler de cildiniz ile gençleşmeye hazır olun.

Cildinizi Sık Sık Nemlendirin

Cildimizi korumanın ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamanın yolu kesinlikle cildin nem oranını dengelemekten geçiyor. Yaz günlerinde ise sıcak hava cildin sahip olduğu nemi ciddi oranda azalttığı için günlük hayatınızda her zaman yanınızda nemlendirici bulundurmalı ve düzenli olarak kullanmalısınız. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi, cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi günde birkaç defa kullanarak kazandırabilirsiniz. Burada su bazlı nemlendirici tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Hızlı emilimi ve yüksek nem oranı ile cildinizi canlı tutacaktır.

Güneş Kremi Kullanımını Asla Aksatmayın

Yaz aylarında cildin en çok zarar gördüğü nokta, güneş ışınlarına oldukça maruz kalması ve cilt kuruluğunun artmasıdır. Bunu önlemek için yapılması şart olan ilk madde ise düzenli güneş kremi kullanımıdır. Dışarı mı çıkmak istiyorsunuz? Ya da denize girmek? Evden çıkmadan önce mutlaka güneş kreminizi sürün. Cildin kremi emmesi için ise en az 15 dakika zaman tanıyın ve güneşe karşı korumanızı en üst seviyede tutun. Bu maddeye dikkat etmeniz cilt kuruluğunuzu en az seviyeye indirecektir.

Sağlıklı Beslenme Şart!

Biliyoruz ki, cilt bakımı sadece çeşitli kremlerle, nemlendiricilerle ve maskelerle yeterli olmuyor. Cildin sağlıklı, canlı ve dinç olmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri de beslenme rutininizdir. Yapmanız gereken hem kendi sağğınız hem de cildiniz için yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmak, sağlıklı besinler ve bol su tüketmek.

Siz de bahsettiğimiz, bilinen ama bir türlü düzenli uygulanmayan yaz aylarında cilt bakım önerileri ile capcanlı bir cilde kavuşun. Her şey düzenli bakım ve sağlıklı beslenmede saklı.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.