Yazın Favori Parçası: Crop Top Nedir Ve Nasıl Kombinlenir?

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarına damga vuracak trend parçalar sokak modasında bir bir kendisini göstermeye başladı. Biz de bunlardan birisi olan ve birkaç sezondur yaz kombinlerinin olmazsa olmaz parçalarından birisi haline gelen crop topları sizin için yakın markaja aldık. İşte crop top nedir ve crop top nasıl kombinlenir diye merak edenlere kapsül niteliğinde bilgiler…

Öncelikle ‘crop tops’ denilen ve dilimize kısa üstler olarak çevirebileceğimiz parçalar; özellikle son yıllarda sokak modasında ben buradayım dedi ve birçok ünlü ismin en çok tercih ettiği parçalardan birisi haline geldi. Üstelik sadece yaz aylarında değil; kış aylarında bile crop top parçalar tercih edilerek farklı bir akım oluşturulduğunu da belirtmek gerek. Peki, bu kadar popüler olan bir trendi doğru şekilde kullanmak için nelere dikkat etmeliyiz? İşte crop top nasıl kombinlenmelidir konusunda hayat kurtaran püf noktalar!

Uzunluk Önemli

Eğer kombininizde crop top bir parça kullanmak istiyorsanız; öncelikle vücudunuzu iyi analiz etmeli ve kullanacağınız parçanın uzunluğuna bu şekilde karar vermelisiniz. Eğer sportif bir vücudunuz varsa göğüs altında biten modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak bu şekilde düzenli spor yapan biri değilseniz ve göbek bölgenize çok fazla güvenmiyorsanız boy olarak daha uzun ve mümkünse daha bol crop top parçalar tercih etmelisiniz.

Bingo: Yüksek bel

Crop top parçaların bizce ayrılmaz bir kombin arkadaşı olacaksa bu parça kesinlikle yüksek bel parçalar olmalıdır. İster yüksek bel bir pantolon isterseniz de yüksek bel bir etek tercih ederek hem dengeli bir görüntü elde edebilir, hem de üzerinize giydiğiniz kısa parçayı daha şık hale bir hale getirebilirsiniz.

Kural Basit: Denge, Denge ve Yine Denge

Moda dünyasında neredeyse tüm trendler aslında basit bir kural üzerine kuruludur: Denge. Eğer crop top parçaları da doğru bir şekilde kombinlemek istiyorsanız bizce dikkat etmeniz gereken en temel konulardan birisi denge kuralıdır. Üzerinize giydiğiniz kısa üstü altınızda İspanyol paça bir pantolon ya da diz altı bir etek ile dengeleyerek daha şık ve sofistike bir görüntü yakalayabilirsiniz. Hatta crop top parçaları oversize kesim denilen bol ve uzun blazer ceketler ile birlikte kombinleyerek dengeli bir görüntü de yakalayabilirsiniz.Henüz yorum yok!

Yorum Yapın

E-posta adresiniz görünmeyecek.